Socialdemokratai siekia Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės D.Mikutienės atstatydinimo

2016-06-23

Socialdemokratų frakcijos nariai kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės elgesio, žlugdančio Pagalbinio apvaisinimo įstatymo svarstymą.

Sveikatos reikalų komitete buvo ignoruoti Seimo Sveikatos komiteto narės, socialdemokratės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymai – nukelti kitam posėdžiui – kai Pagalbinio apvaisinimo įstatymas jau gali būti priimtas.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės bandymus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo svarstymą ir kitus sprendimus pakreipti tendencingai, pagal savo matymą rodo ir tai, kad Sveikatos reikalų komiteto posėdžiuose dalyvauja ir balsuoja ne komiteto nariai ir ne komiteto narių pavaduotojai, kuriuos patvirtino Seimas. Pavyzdžiui, paskutiniame posėdyje dalyvavusi Seimo narė Rima Baškienė, kuri nėra Remigijaus Ačo pavaduotoja, kaip buvo bandyta pateikti. Socialdemokratų vertinimu, tai neteisėtas balsavimas, vykęs sveikatos komitete,  juo labiau, kad balsavimo rezultatus lėmė pirmininko balsas. Esant neteisėtam balsavimui, komiteto sprendimai negali būti laikomi teisėtais.

Jeigu Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažins Seimo narę Dangutę Mikutienę sprendimus priėmus neetiškai ir pažeidžiant procedūras, socialdemokratų frakcijos nariai sieks Dangutės Mikutienės atstatydinimo iš Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

LSDP informacinis centras

el. paštas: irmina.milasiene@lrs.lt

tel. 8 600 07099

Rekvizitai

Joniškio rajono skyrius
Medžiotojų g. 2, II aukštas,
LT-84124, Joniškis
lsdp@ljoniskis.lt
Tel. 8 679 22992