PRANEŠIMAS SPAUDAI: Merų prašoma prisidėti rūpinantis vaikų saugumu Moksleivių dainų šventėje

2016-06-29

Gilia tradicija tapusias Moksleivių dainų šventes Lietuvoje pradėta rengti XX a. trečiame dešimtmetyje. Šiemet – planuojama, kad joje dalyvaus nemažiau kaip 22 000 moksleiviai, renginys vyks liepos 6-9 dienomis (http://lmds2016.lt/programa/;

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo aptariamas pasirengimas šiam renginiui: vaikų atvežimo, maitinimo, apgyvendinimo ir saugumo klausimai. Iš kai kurių savivaldybių atvyksta po 500 ar net 2000 vaikų. Vaikai bus apgyvendinami mokyklose, bendrabučiuose. Vaikus iš įvairių kraštų lydės mokytojai, kolektyvų vadovai, galbūt tėvai. Tačiau, kad vaikų saugumas būtų užtikrintas dieną ir naktį, to nepakanka.

Todėl Seimo komitetui siūlau kreiptis į merus, kitus savivaldybių vadovus dėl galimybės, kad jų vaikų grupes palydėtų  po keletą savivaldybių viešosios tvarkos skyrių darbuotojų ar kitų specialistų. Uniformuoti viešosios tvarkos specialistai jau savo buvimu drausmintų ir tikrai prisidėtų prie saugumo, bendros tvarkos ir ramaus poilsio naktį užtikrinimo. Tėvai išleisdami vaikus būtų ramesni, o mokytojai ar vadovai lydintys vaikų grupes turėtų rimtą pagalbą. Kauno miesto savivaldybė ir jos administracijos direktorius G.Petrauskas jau sutiko padėti.

Orinta Leiputė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė, socialdemokratė.

tel.869842012

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

LSDP informacinis centras

el. paštas: irmina.milasiene@lrs.lt

tel. 8 600 07099

Rekvizitai

Joniškio rajono skyrius
Medžiotojų g. 2, II aukštas,
LT-84124, Joniškis
lsdp@ljoniskis.lt
Tel. 8 679 22992