Darbai Lietuvai ir Joniškio kraštui

2015-02-23

Artėjant rinkimams į Joniškio rajono savivaldybės mero postą jau aiškūs visi kandidatai. Vienas ryškiausių šių rinkimų dalyvių, žinomas Lietuvos ir Joniškio rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Liudas Jonaitis. Jis jau turi nemažą patirties ir  nuveiktų darbų bagažą. Šis kandidatas į mero postą yra geros reputacijos, patikimas ir protingas žmogus. L. Jonaitis didžiąją savo gyvenimo dalį skyrė Joniškio krašto puoselėjimui ir darbui su rajono žmonėmis.

Šiam aktyviam visuomenininkui suteiktas Lietuvos meno saviveiklos žymūno vardas. L. Jonaitis yra profesinės mokyklos vadovas, turintis profesinių mokyklų vadovų pirmą kvalifikacinę kategoriją. 2004 m. jis tapo Tarptautinės informatizavimo akademijos nariu korespondentu. Jau keletą kadencijų L. Jonaitis sėkmingai vadovauja Lietuvos kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacijai, yra Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys. Jis jau ne kartą apdovanotas Lietuvos žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų, Šiaulių apskrities, Joniškio rajono savivaldybės padėkos raštais, yra ,,Lietuvos kaimo spindulys 2006“ nominantas.

Šis žmogus yra įgijęs didelę darbo patirtį įvairių komisijų bei komitetų veiklose. L. Jonaitis aktyviai pasisako švietimo klausimais įvairiuose respublikiniuose seminaruose, konferencijose, darbo grupėse. L. Jonaitis yra Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus visuomenės konsultantas švietimo klausimais.

Nuo pirmųjų statybos dienų L. Jonaitis sėkmingai vadovauja Joniškio žemės ūkio mokyklai. Jo dėka mokykla tapo viena gražiausių vietų Joniškyje. Nebijantis naujovių ir priimantis iššūkius direktorius mokykloje įgyvendino nemažai projektų. Vienas pirmųjų  ̶  5 mln. vertės projektas mokyklai apšiltinti. 2007-2013 m. įvykdytas Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Integruotas praktinio mokymo bazės įrengimas statybininkams Joniškio ir Apguldės profesinėse mokyklose“, bendra šio projekto vertė 3 mln. litų. Iš jų Joniškio žemės ūkio mokyklai buvo skirti 2 mln. litų, už kuriuos buvo įrengta nauja praktinio mokymo bazė statybininkams. Jau baigtas  didžiausias, net 12 mln. vertės, projektas ,,Sektorinis Šiaurės Lietuvos žemės ūkio technologijų ir technikos praktinio mokymo centras Joniškio žemės ūkio mokykloje“. Savo iniciatyva ir rėmėjų pagalba Joniškio jaunimui direktorius įrengė pirmąją Šiaurės Lietuvoje trikrepšio aikštelę.

L. Jonaičio organizuojamiems renginiams suskaičiuoti turbūt nebeužtektų rankos pirštų. Jau 18 kartų jis sukvietė ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos prekybininkus ir pirkėjus į didžiausią Šiaurės Lietuvoje parodą-mugę ,,AgroJoniškis“.

Trisdešimt keturiomis įspūdingomis skulptūromis išpuošti Joniškio miesto parkai ir gyvenvietės – tai irgi L. Jonaičio nuopelnas. Jau septynis metus iš eilės į medžio drožėjų plenerą ,,Gamta – gėrio versmė“ suvažiuoja menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Negailėdamas ne tik laiko, pastangų, bet dažnai ir savo asmeninių lėšų, L. Jonaitis nepailsdamas puošia rajono kampelius.

L. Jonaitis neabejingas ir tapybai. Šiemet jis suorganizavo tarptautinį dailininkų plenerą ,,Vyšnios žydėjimas“. Jame dalyvavo garsūs menininkai iš Lietuvos ir Latvijos. Šis pleneras sulaukė didžiulio visuomenės bei žurnalistų dėmesio, buvo tiesiogiai transliuojamas per Lietuvos nacionalinę televiziją.

Joniškio krašto žmonės pavasarinių darbų pradėti neskuba nesudalyvavę jau tradicija tapusiame ,,Jurginių kermošiuje“. L. Jonaičio sąskaitoje tokių kermošių jau net šeši.

Šis veiklus joniškietis ne tik pats puoselėja savo sodybos aplinką, bet tai daryti skatina ir aplinkinius. Aplankęs rajono gyvenvietes, jis išrinko ir leidinyje ,,Sodybos, gražinančios Joniškio kraštą“ įamžino gražiausiai sutvarkytas Joniškio krašto sodybas. L. Jonaitis yra aktyvus ,,Lietuvai pagražinti“ draugijos Joniškio skyriaus narys.

L. Jonaitis nelieka abejingas ir žmonių bėdoms. Kartu su seserimi Nacionalinio operos ir baleto teatro operos soliste Sofija Jonaityte surengė labdaros koncertą. Šio koncerto metu surinktos lėšos buvo skirtos socialiai remtinų vaikų kelionei į Vilniaus operos ir baleto teatro spektaklį ,,Spragtukas“.

Tai tik keletas reikšmingų šio darbštaus žmogaus darbų. Kyla kausimas, ar nors vienas iš kandidatų į mero postą,  Joniškiui padarytais darbais,  gali prilygti L. Jonaičiui? 

Rekvizitai

Joniškio rajono skyrius
Medžiotojų g. 2, II aukštas,
LT-84124, Joniškis
lsdp@ljoniskis.lt
Tel. 8 679 22992