PRANEŠIMAS SPAUDAI: Keturmečio žūtis dar kartą parodė, kad vaikas negali būti vien šeimos nuosavybe

2017-01-27

Socialdemokratai uždegdami gedulo žvakutes už žuvusį vaiką Kėdainiuose, už kitus vaikus žuvusius nuo smurto, kartu su kitais Lietuvos žmonėmis dar kartą tvirtai pasisako už visas įmanomas priemones – įstatymus, darbuotojų kompetenciją, kaimynų, artimųjų požiūrį – visas, kurios gali užkirsti kelią bet kokiam smurtui prieš vaikus.

„Šiandien, mirus šeimoje sumuštam  keturmečiui, jau nereikia įtikinėjimų, argumentų, skambių ar jaudinančių frazių, kad būtų garsiai pasakyta, jog būtina visiems Lietuvos žmonėms suvokti, kaip reikalinga pagalba smurtą patiriančiam vaikui. Juk įstatymų pataisos draudžiančios bet kokį smurtą prieš vaikus buvo parengtos jau 2012 metais. Tuomet suskilo ne tik politikų nuomonės, bet ir visuomenės. Tuomet pataisų rengėjai, taip pat ir aš, sulaukėme didelio pasipriešinimo su argumentu, kad „vaikas yra šeimos nuosavybė ir valstybė negali kištis“,“ – sako Seimo narė, socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė.

Socialdemokratai nuo artimųjų rankos žuvusio keturmečio vaiko žūties dieną garsiai primena, kad vaikas negali būti vien šeimos nuosavybe, kad būtinos ir įstatymų pataisos, numatančios smurtavimo apibrėžimus. Ir ne tik politikų, bet ir visos visuomenės požiūris į bet kokį smurtą įvertinant jo pasekmes.

„Tiesa ta, kad teisės aktų saugančių vaikus nuo smurto ir dabar yra pakankamai, nepakanka vykdymo, nepakanka vaiko teisių apsaugos skyrių ir socialinių darbuotojų požiūrio, kartais ir kompetencijos, nepakanka pačios visuomenės, artimųjų, kaimynų, giminių pačios šeimos požiūrio į galimą smurtą,“ – teigia R. Šalaševičiūtė.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

LSDP informacinis centras

el. paštas: irmina.milasiene@lrs.lt

tel. 8 600 07099

Rekvizitai

Joniškio rajono skyrius
Medžiotojų g. 2, II aukštas,
LT-84124, Joniškis
lsdp@ljoniskis.lt
Tel. 8 679 22992